جلسه 16: مدیریت رسانه در وردپرس

بازدید: 148 بازدید

فهرست محتوای این مقاله

جلسه 16: مدیریت رسانه در وردپرس

مدیریت رسانه در وردپرس

بخش رسانه وردپرس به ما امکان آپلود و مدیریت تصاویر، صداها و ویدیوهای سایتمان را می‌دهد. در این بخش به شما توضیح می‌دهیم که چرا باید رسانه‌های خودمان را مدیریت کنیم.

موارد بسیاری هستند که در محتوای سایت شما تأثیر بسیاری دارند. رسانه درواقع یکی از تأثیرگذارترین موارد در محتوای شما به شمار می‌آید. مسلماً برای خود شما هم این موضوع پیش‌آمده است، که به‌محض ورود به یک سایت به سمت رسانه و تصاویر آن سایت جذب‌شده باشد.

اگر شما در سایت اینترنتی خودتان از متن به‌عنوان ستون اصلی محتوا استفاده می‌کنید؛ این نکته را به یاد داشته باشید که قرار دادن یک تصویر می‌تواند به‌اندازه چندین پاراگراف متن کاربر را به خود جذب کند.

 لزوم مدیریت رسانه در وردپرس

برخی مواقع کاربران زمان زیادی را در سایت شما صرف می‌کنند. اگر شما محتوای جذابی در سایت خود قرار ندهید ممکن است باعث شوید کاربر احساس خستگی کند؛ و دیگر تمایلی به ماندن در سایت شما نداشته باشد. قرار دادن رسانه در محتوا درواقع از کلافگی و خستگی کاربر کم می‌کند؛ و باعث می‌شود کاربر تمایل بیشتری برای ماندن در سایت داشته باشد.

 تاثیر رسانه در میزان سئو سایت

همه افرادی که یک کسب‌وکار اینترنتی راه‌اندازی می‌کنند به دنبال این هستند که سئو سایت خود را افزایش دهند. یکی از مواردی که با قرار دادن آن در سایت خود باعث بالا رفتن سئو سایتتان می‌شوید رسانه می‌باشد. اینکه شما در محتوای سایت خود رسانه را جای دهید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. بنابراین باید تمامی تلاش خود را به‌کار بگیرید تا بتوانید یک محتوای مناسب همراه با رسانه در اختیار کاربران خود قرار دهید.

هرچه سئو سایت شما بیشتر باشد سایت شما از رتبه بالاتری در گوگل برخوردار خواهد شد. بنابراین تعداد افراد بیشتری به سمت سایت شما هدایت خواهند شد، و با فعالیت شما آشنا می‌شوند و شما روزانه با ترافیک ورودی بی‌نظیری روبه‌رو خواهید شد.

در قسمت بالا از میزان اهمیت داشتن رسانه در سایت صحبت کردیم، حالا می‌خواهیم شما را از میزان مهم بودن مدیریت رسانه‌های سایت باخبر کنیم.

معمولاً در تمامی فعالیت‌ها داشتن مدیریت یک نظم خاص به آن کار می‌دهد؛ که در این مورد رسانه‌های سایت نیز مثتسنی نیستند. اگر شما بتوانید رسانه‌های سایت خود را مدیریت کنید باعث می‌شوید سایتتان یک نظم خاص به خود بگیرید.

دسترسی راحت کاربر به محتوا

علاوه بر این اگر شما رسانه‌های سایت خود را مدیریت کنید باعث می‌شوید که کاربرانتان دسترسی بسیار راحتی به رسانه‌ها داشته باشند، و از جستجو برای یک تصویر کلافه نشوند. بنابراین اگر می‌خواهید موفقیت سایت خود را چند برابر کنید باید رسانه‌های سایت خود را مدیریت کنید، و محتوای دسته‌بندی‌شده به کاربران ارائه دهید. به‌عبارت‌دیگر تنها به راه‌اندازی یک سایت اکتفا نکنید، و سعی کنید راهبردهایی را برای توسعه کسب‌وکار اینترنتی خود به‌کار بگیرید.

برای مدیریت کردن رسانه در وردپرس شما به‌عنوان یک مدیر سایت حرفه‌ای باید نکاتی را بدانید، تا بتوانید از آن نکات در راستای هرچه بهتر شدن سایت خود استفاده نمایید. یکی از این موارد چگونگی آپلود و ویرایش تصاویر سایت می‌باشد. اگر قصد دارید یک سایت منحصربه‌فرد را به کاربران خود ارائه دهید؛ باید چگونگی تنظیمات تصاویر و فیلترهای تصاویری که آپلود شده است را بدانید. پس اگر به دنبال این هستید که در این راستا آموزش ببینید با این مقاله همراه باشید.

مدیریت رسانه در وردپرس

شما برای دسترسی به بخش رسانه سایت باید بعدازاینکه وارد پیشخوان لوکال هاست خود شدید به بخش رسانه بروید. در این بخش با دو گزینه روبه‌رو می‌شوید، که یکی از این گزینه‌ها “افزودن” و دیگری “کتابخانه رسانه” می‌باشد. با انتخاب گزینه افزودن می‌توانید تصاویر جدید اضافه کنید، و با ورود به بخش کتابخانه به‌تمامی تصاویری که قبلاً آپلود کرده‌اید دسترسی خواهید داشت.

جلسه 16: مدیریت رسانه در وردپرس

رسانه

بعدازاینکه بر روی افزودن کلیک کردید یک باکس برای شما بازخواهد شد، که می‌توانید در آنجا رسانه‌های جدید برای سایت خود آپلود کنید. با کلیک کردن بر روی “گزینش پرونده‌ها” می‌توانید از سیستم خود تصاویر دلخواه خود را در سایت آپلود کنید.

جلسه 16: مدیریت رسانه در وردپرس

بارگذاری رسانه‌‌ی جدید

پس از کلیک کردن روی گزینه بالا یک صفحه برای شما بازخواهد شد که تصاویر موجود در سیستم شما در آن نمایش داده خواهد شد. بعدازاینکه تصاویر مدنظر خود را انتخاب کردید “Open” را انتخاب کنید تا تصاویر برای شما آپلود شوند. بعد از آپلود تصاویر به‌صورت زیر جایگذاری می‌شوند. همچنین شما برای اینکه بتوانید تصویر را مدیریت کنید باید بر روی “ویرایش” کلیک کنید.

جلسه 16: مدیریت رسانه در وردپرس

ویرایش نوشته

در مرحله‌ی بعد برای شما صفحه‌ی ویرایش تصویر بازخواهد شد، شما در این صفحه می‌توانید فیلدهای مختلف را به‌دلخواه خود پرکنید

جلسه 16: مدیریت رسانه در وردپرس

ویرایش تصاویر

ویرایش تصویر

متن جایگزین: در این فیلد شما می‌توانید به نسبت تصویری که آپلود کردید یک متن جایگزین تایپ کنید، تا هنگام آپلود شدن تصویر برای کاربر به نمایش دربیاید.

نام: اسم تصویر آپلود شده را در این قسمت وارد کنید تا برای کاربر به‌نمایش دربیاید.

توضیح: برخی مواقع ممکن است تصاویری که شما در سایت قرار می‌دهید نیاز به یک سری توضیح داشته باشد؛ یا اینکه به‌طورکلی شما بخواهید در خصوص تصویری که در سایت قرار می‌دهید یک سری توضیحات به کاربر ارائه دهید که می‌توانید در این فیلد متن دلخواه خود را وارد کنید. زمانی که کاربر بر روی تصویر شما کلیک می‌کند این توضیحات برای آن نمایش داده می‌شود.

بخش کتابخانه در وردپرس

قسمت دیگری که در بخش رسانه وجود دارد کتابخانه رسانه است، که می‌توانید تمامی رسانه‌ها و فایل‌هایی که در سایت خود آپلود کرده‌اید را به‌صورت یک کتابخانه مشاهده کنید. در این مقاله ما بخش‌های مختلف این کتابخانه رسانه را برای شما توضیح خواهیم داد.

جلسه 16: مدیریت رسانه در وردپرس

افزودن رسانه

در قسمت بالا سمت راست می‌توانید گزینه‌ی”افزودن” را مشاهده نمایید، که توسط این قسمت می‌توانید رسانه‌های جدید را اضافه کنید. روند این کار در بالا برای شما توضیح داده‌شده است.

جلسه 16: مدیریت رسانه در وردپرس

کتابخانه رسانه

در سمت راست تصویر آیکون‌های مربعی شکلی را مشاهده می‌کنید، که به شما این امکان را می‌دهد که رسانه‌ها را به‌صورت لیستی و یا مانند تصویر بالا قرار دهید.

 همه موارد رسانه

در این بخش شما می‌توانید مشخص کنید که کدام دسته از رسانه برای شما به نمایش دربیاید. به‌عنوان‌مثال می‌توانید مشخص کنید ویدئوهای آپلود شده نمایش داده شوند و یا اینکه تنها تصاویر در این صفحه قرار گیرند. برای انتخاب گزینه‌های مختلف باید بر روی فلش این قسمت کلیک کنید. این بخش درواقع زمانی برای شما کاربرد دارد که رسانه‌های بسیار زیادی را در سایت خود آپلود کرده‌اید؛ و نمی‌خواهید تصاویر و ویدئوها به‌صورت درهم‌ریخته برای شما آورده شود و زمان زیادی را برای پیدا کردن یک رسانه صرف کنید. برای اینکه تمامی رسانه‌ها برای شما آورده شود باید حتماً گزینه‌ی “همه موارد رسانه” را انتخاب کرده باشید.

 همه تاریخ‌‌ها

مسلماً تصاویری که شما در سایت خود آپلود می‌کنید در تاریخ‌های مختلفی می‌باشد؛ و برخی مواقع ممکن است شما حجم بسیار بالایی تصویر در سایت خود قرار داده باشید و بخواهید بر اساس تاریخ آپلود شدن آن رسانه را پیدا کنید. در چنین مواقعی گزینه‌ی تاریخ رسانه به کمک شما می‌آید چراکه شما با کلیک کردن بر روی این گزینه می‌توانید تصاویر را بر اساس تاریخ قرارگیری آن‌ها در سایت مشاهده نمایید؛ و به‌سرعت یک رسانه را پیدا کنید. همچنین با انتخاب یک تاریخ مشخص تمامی رسانه‌هایی که در آن تاریخ در سایت آپلود شده‌اند، برای شما به نمایش درمی‌آید.

 انتخاب دسته‌‌جمعی

اگر شما بخواهید به‌طور هم‌زمان چندین تصویر را حذف کنید باید از این گزینه استفاده کنید. درواقع شما برای اینکه بتوانید یک تصویر را حذف کنید باید بر روی آن کلیک کنید و به‌صورت تکی تصاویر را حذف نمایید. اما با استفاده از این گزینه هر تعداد رسانه را که می‌خواهید انتخاب کنید و پس‌ازآن گزینه‌ی “پاک کردن برای همیشه” را انتخاب کنید؛ به‌این‌ترتیب رسانه‌ها را برای همیشه از سایت خود حذف کنید. این گزینه به شما کمک می‌کند در زمان بسیار کوتاهی تعداد زیادی از تصاویر را پاک‌کنید.

جلسه 16: مدیریت رسانه در وردپرس

پاک کردن تصاویر

جستجو در پرونده‌‌های چندرسانه‌‌ای

در این قسمت شما با واردکردن اسم رسانه می‌توانید در چند ثانیه به تصاویر و یا ویدئوهای موردنظر خود دست پیدا کنید. درواقع این گزینه برای پیدا کردن یک فایل خاص بر اساس نام بکار می‌رود.

تنظیمات رسانه در وردپرس

برای اینکه بتوانید به قسمت تنظیمات رسانه دست پیدا کنید باید مسیر پیشخوان» تنظیمات» رسانه را طی کنید. بعد از کلیک کردن بر روی گزینه‌ی “رسانه” صفحه‌ای مشابه تصویر زیر برای شما بازخواهد شد؛ که در آن فیلدهای مختلفی برای مدیریت رسانه و تصاویر وجود دارد. در این صفحه می‌توانید اندازه تصاویر را مشخص کنید. برای تعیین اندازه انتخاب‌های مختلفی دارید که به نسبت سایت خود باید تغییراتی را در آن‌ها ایجاد کنید.

جلسه 16: مدیریت رسانه در وردپرس

اندازه‌‌های تصویر

اندازه بندانگشتی

اندازه بندانگشتی برای تنظیم پهنا و ارتفاع تصاویر بندانگشتی سایت شما بکار می‌رود. البته در اینجا منظور از تصویر بندانگشتی تصویر شاخص قالب نیست، منظور این قسمت سایز تصاویر کوچک نمایشی در گالری تصاویر شما است.

اندازه میانه

بعد از آپلود یک تصویر، وردپرس به‌صورت خودکار یک سایز میانه از تصویر شما ذخیره می‌کند تا بتوانید از آن استفاده کنید.

اندازه بزرگ

سایزی دیگر از تصویر که وردپرس مثل اندازه میانه به‌‌صورت خودکار برای شما ذخیره می‌‌کند.

نکته: اندازه میانه و بزرگ دو اندازه‌ای است که وردپرس به‌صورت خودکار برای سایت‌هایی که تصاویر زیادی آپلود می‌کنند، و می‌خواهند اندازه تمامی تصاویرشان یکسان باشد می‌سازد تا در وقت نویسنده‌های سایت صرفه‌جویی شود.

و اگر بر روی قسمت پرونده‌ها را ماهانه و سالانه سازماندهی کن کلیک کنید؛ عکس‌هایی که شما آپلود کردید را در پوشه‌های ماهیانه و سالانه به‌صورت مجزا آپلود می‌کند.

امیدواریم این مقاله به شما برای مدیریت بهتر بخش رسانه در وردپرس کمک کرده باشد. موفق باشید.

( وردلند با ارائه آموزش های ساخت سایت از صفر تا صد با طراحی لگو ، طراحی بنرها ، آیکون ها ، فروشگاه آنلاین ، ساختن اپلیکیشن های اندروید ، آی او اس ، بهینه سازی وب سایت های خود و درست کردن سئو سایت ، شما دوستان عزیز را یاری خواهد کرد . )

وب سایت بیان کار اولین وب سایت مشاغل و آگهی رایگان است که برای معرفی مشاغل خود آن رابه شما پیشنهاد می کنیم.  لینک وب سایت (کلیک کنید)

مطالعه بیشتر